Czy warto założyć firmę za granicą

tematyka: prawo


W obiektywie
prawo

Założenie własnej firmy dla wielu z nas wydaje się być trudną decyzją.

Myśl o założeniu jej za granicą wydaje się jeszcze większym wyzwaniem. Czy warto je podjąć? Fakty są takie, że coraz więcej osób interesuje się tym jak założyć firmę w Austrii lub innym europejskim kraju.

Najłatwiej jest skorzystać z różnych ułatwień, które zapewnia nam członkostwo w Unii Europejskiej i założyć firmę właśnie w jednym z krajów wspólnoty. Jeżeli nie wiesz, jak się do tego zabrać lub też nie znasz języka - jest to znacznie mniejszym problemem niż mogłoby się wydawać. Powstaje coraz więcej firm, które specjalizują się w pośrednictwie zakładania firm w różnych krajach, takich jak Niemcy czy Wielka Brytania. Objaśnią nam one wszelkie zagadnienia, które będą nam potrzebne by założyć działalność.

Przed założeniem firmy lub podjęciem działań w tym kierunku, musisz zastanowić się nad tym, czy Twoja firma do tego się nadaje. Bez problemu możesz na przykład założyć jednoosobową działalność jeśli jesteś informatykiem lub grafikiem. Sprawa będzie dość trudna, jeśli posiadasz w Polsce fabrykę części samochodowych.

Tak jak z każdą firmą - niezależnie od jej lokalizacji - będziesz musiał zapoznać się z wieloma zagadnieniami, bez znajomości których nie odniesiesz sukcesu. Będziesz na przykład musiał zdobyć wiedzę z zakresu marketingu i działań w mediach społecznościowych, aby zapewnić sobie szeroką klientelę. Oprócz tego musisz poznać prawo spółek i prawo gospodarcze kraju, w którym zarejestrujesz firmę. Pomoże Ci to w zrozumieniu funkcjonowania podstawowych mechanizmów, które w innych krajach mogą działać przecież inaczej niż w Polsce. Mi bardzo pomógł w zrozumieniu przepisów ten prawnik: https://www.tomaszklimek.com/pl/kancelaria

Zobacz także:

Dodany przez Jola | 2017/12/06

Czystki na ministerstwie finansów Uzbekistanu - zwolniono ponad 500 osób

562 pracowników ministerstwa finansów Uzbekistanu zwolniono na związku z poleceniem prezydenta Szawkata Mirzijojewa, by resort "wykorzenił nieefektywność" pozbył się "szpiclów" szargających jego reputację - podał na środę Reu...

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Eksperci: Sytuacja na Rosji powinna bardziej połączyć gospodarkę Polski krajów nadbałtyckich

Polska ma historyczną szansę zacieśnić relacje gospodarcze polityczne z Litwą, Łotwą Estonią. Jeżeli rząd będzie lobbować za naszymi interesami, to z większą łatwością wygra, mając za sobą te kraje twierdzi ekonomista analityk gospodarczy Łukasz Białek.

rss icon Były menedżer Volkswagena skazany na więzienie na związku z aferą spalinową

Były menedżer Volkswagena na Detroit Oliver Schmidt, który przyznał się, że pomagał firmie unikać przepisów dotyczących czystości powietrza, został skazany na siedem lat więzienia grzywnę na wysokości 400 tys. dol. - podał na czwartek serwis BBC.

rss icon Ekspert: Bruksela nie był na stanie powstrzymać budowy Nord Streamu 2

Bruksela nie był na stanie powstrzymać budowy Nord Streamu 2. Gazociąg najprawdopodobniej powstanie, a wypowiedzi niemieckiego ministra spraw zagranicznych Sigmara Gabriela to potwierdzają - mówi Katja Yafimava, ekspertka Oxford Institute for Energy Studies.